Regulamin sklepu

§1

Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy WIKTORIO.PL [dalej "Sklep"] prowadzi sprzedaż detaliczną przez za pośrednictwem internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu [dalej "Regulamin"].

2. Właścicielem Sklepu jest firma Pamiąteczka sklep Wiktorio.pl z siedzibą: Częstochowa, ul. Aleja Pokoju 11 , NIP: 5731235453, tel. +48609934501, adres email: biurowiktorio@gmail.com.

3. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.

4. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

5. Wzory produktów w sklepie internetowym podlegają ochronie prawa własności intelektualnej i nie mogą być kopiowane. Mogą być one chronione i zastrzeżone na podstawie przepisów Ustawy Prawo własności przemysłowej (Dz. U. Nr 119 z 2003 r. poz. 1117).

 

§2

Zamówienia

1. Warunkiem złożenia zamówienia w sklepie internetowym przez Klienta jest zapoznanie się z poniższym regulaminem i jego akceptacja.

2. Zamówienia można składać w następujący sposób:

a) poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Sklepu,

b) emailem na adres dostępny na stronie internetowej Sklepu,

c) telefonicznie na numery w zakładce Kontakt.

3.Wypełnienie i przesłanie przez Klienta formularza zamówienia stanowi złożenie oferty zakupu w rozumieniu kodeksu cywilnego.

4. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy.

5. Do każdego zamówienia sklep może wystawić fakturę VAT.

6. Klient ma możliwość mailowo anulować zamówienie

 

§3

Płatności

1. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:

a) za pobraniem

b) przelewem

c) poprzez PayU

2. Wydanie towaru następuje po dokonaniu zapłaty za towar i jego przesyłkę.

 

§4

Wysyłka towaru

1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firm wysyłkowych (np. firm kurierskich).

2. Zamówione towary są dostarczane pod adres wskazany na formularzu zamówienia w sposób wybrany przez Klienta przy zakupie.

3. Sklep WIKTORIO.PL zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu dostawy przy zamówieniu indywidualnym lub bardzo dużej ilości produktu w jednym typie, lub wykonania ozdób na indywidualne zamówienie Klienta. O wydłużeniu terminu realizacji zamówienia Klient zostanie poinformowany pocztą elektroniczną lub telefonicznie.

 

§5

Reklamacje

1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu towaru (paragon lub faktura VAT).

2. Zamówiony produkt można zwrócić w drodze reklamacji jeśli jest niezgodny z zamówieniem lub ma wady. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien odesłać do Sklepu reklamowany towar wraz z opisem.

3. Reklamowany produkt należy bezpiecznie zapakować w oryginalne opakowanie i odesłać w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki na adres: Pamiąteczka sklep Wiktorio.pl ul. Aleja Pokoju 1142-207 Częstochowa, PL.

4. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powinny być adresowane na adres: Pamiąteczka sklep Wiktorio.pl ul. Aleja Pokoju 1142-207 Częstochowa, PL lub email: biurowiktorio@gmail.com.

5. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności.

6. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, klientowi zostaje wysłana przesyłka z towarem wolnym od wad na koszt sklepu internetowego. W przypadku braku możliwości wymiany towaru klient otrzymuje zwrot kwoty zapłaconej za reklamowany towar.

7. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

 

§6

Prawo odstąpienia od umowy

1. Na podstawie Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. Klient ma prawo odstąpienia od umowy.

2. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Klient złoży Sklepowi, w terminie 10 dni od odbioru towaru, oświadczenie o odstąpieniu od umowy i odeśle towar.

3. Klient zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Zwrócony towar powinien być w stanie nienaruszonym, w tym powinien być kompletny, w fabrycznym opakowaniu, nie może nosić śladów eksploatacji. Koszty przesyłki ponosi Klient.

4. W terminie 7 dni od sprawdzenia towaru i zapoznaniu się z oświadczeniem Sklep zwraca Klientowi zapłaconą kwotę, pomniejszoną o koszty realizacji zamówienia. Klient w oświadczeniu powinien wskazać numer rachunku bankowego, na jaki ma zostać przelana zwracana kwota.

 

§7

Ochrona prywatności

1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia oraz informowania o nowościach w Sklepie WIKTORIO.PL Szczegółowe informacje w zakresie ochrony danych osobowych znajdziecie Państwo pod linkiem Polityka prywatności.

2. Klient może również wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Sklepu materiałów reklamowo - promocyjnych, w tym biuletynu handlowego.

3. Klient ma prawo wglądu do swoich danych i ich korekty, a także do żądania usunięcia.

 

§8

Własność intelektualna

1. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć, grafiki oraz opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

 

§9

Wejście w życie i zmiany Regulaminu

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

2. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie.

 

 

§10

Postanowienia końcowe

1. Złożenie zamówienia oznacza zaakceptowanie powyższych Warunków.

2. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, przede wszystkim Kodeksu cywilnego oraz Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141 z 2002 r. poz. 1176) i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22 z 2000 r. poz. 271) a także rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych i innych obowiązujących aktów prawnych.

3. Sklep WIKTORIO.PL zastrzega sobie prawo zmiany zasad sprzedaży określonych w niniejszym Regulaminie. Uprawnienie to nie będzie miało wpływu na zmówienie złożone przed zmianą zasad sprzedaży.

4. Sklep WIKTORIO.PL zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów prezentowanych w sklepie internetowym. Uprawnienie to nie będzie miało wpływu na zmówienie złożone przed zmianą ceny.

 

Wersje językowe
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl